inclusiviteit, diversiteit & participatie

MatchMakers: jongeren maken stamceldonatie bespreekbaar

Stichting Matchis is hard op zoek naar jongeren om stamceldonor te worden. Om deze jonge doelgroep op een bijzondere manier met het onderwerp stamceldonatie in contact te brengen, wilden zij graag een challenge starten op scholen. Daarom ontwikkelden we samen MatchMakers: een challenge voor het middelbaar en hoger onderwijs, die liep van september tot en met december 2025. Jongeren werden uitgedaagd om zélf een campagne te bedenken over stamceldonatie. Hoe overtuig je je eigen generatie om stamceldonor te worden?

Onze aanpak

We begonnen niet achter een bureau, maar op straat. Die straatinterviews legden scherp bloot waar de kennis ontbreekt, welke aannames leven en wat jongeren nodig hebben om in beweging te komen.

Hieruit ontwikkelden we MatchMakers, een landelijke challenge voor het middelbaar en hoger onderwijs die liep van september tot en met december 2025. Het uitgangspunt was simpel en scherp: geef jongeren het podium en laat hen zelf een campagne bedenken over stamceldonatie. Geen opgelegd verhaal, maar ideeën die ontstaan vanuit hun eigen vragen, twijfels en taal. Hoe overtuig je je vrienden, klasgenoten of volgers om stamceldonor te worden?

Om scholen te werven, zetten we een gerichte promotiecampagne op via onder andere Snapchat en andere social kanalen.
Die campagne bereikte jongeren én docenten op hun eigen terrein en op het juiste moment. Eenmaal aangemeld gingen scholieren en studenten aan de slag met conceptontwikkeling, vormgeving en het verwerken van juiste informatie. Ze reflecteerden op hun keuzes en scherpten hun ideeën aan, met één doel voor ogen: impact maken op hun eigen generatie.

De challenge mondde uit in een selectie van sterke campagnes. Een vakjury beoordeelde de inzendingen op relevantie, creativiteit en overtuigingskracht.

‍

Toegepaste onderzoeksvormen

  • Reviewsessies
  • Straatinterviews
  • Co-creaties

‍

Het resultaat

De winnende campagne wordt daadwerkelijk ontwikkeld en ingezet. De jury was unaniem overtuigd door Nori van Fontys Hogeschool Eindhoven, met haar originele en relevante invalshoek: “Zo simpel is testen.”

Met MatchMakers laat Stichting Matchis zien dat creativiteit en maatschappelijke impact hand in hand gaan. En dat jongeren, als je ze het podium geeft, écht het verschil kunnen maken.

Facts & Figures
De promotiecampagne om scholen te werven werd
2.771.260 keer bekeken
Aantal unieke gebruikers bereikt met de promotiecampagne
RUIM 1.29 miljoen
Uiteindelijk deden middelbare scholen en hogescholen door het hele land mee.

Meer over:

inclusiviteit, diversiteit & participatie

Kunnen we je verder helpen?

NEEM CONTACT OP MET HENNY

Henny luistert, denkt mee en helpt scherp te krijgen wat jullie nodig hebben. Vanuit daar zorgt zij dat de juiste experts aansluiten en dat er samen een passend plan ontstaat, van een inhoudelijk traject tot een inspiratiesessie, training of andere vorm van kennisdeling.

Neem contact op
Neem contact op